Несамовите озеро смерті: у Карпатах відшукали секрет мольфарів, яким мріяв заволодіти Гітлер
Дістатися туди мріє кожен любитель пригод, але туристів попереджають: мандрівка буде неезпечно. Про неймовірні здібності карпатських мольфарів вперше заговори Коцюбинський. Але саме “Тіні забутих предків” зіграли з ним злий жарт. Всі містичні події на знімальному майданчику фільму та й смерть автора актори пов’язували із тим, що письменник зазіхнув на надприродні речі, в які звичайним людям взагалі не слід влазити, пише Знай.
В Карпатах і досі збереглося унікальне місце, про яке ті ж мольфари попереджали всіх туристів. Мова йде про озеро Несамовите, яке розташоване на висоті 1750 м на схилі гори Туркул (Чорногірський хребет).
Дістатися туди мріє кожен любитель пригод. В основному аби перевірити легенду. Припускають, що в цих водах нещасливі у коханні юнаки та дівчата дуже часто топилися. Тому кидати каміння сюди, або навіть гучно говорити поруч не можна: накличете біду та природні катаклізми. Одні відчайдухи-журналісти вже спробували піти проти правил.
Закінчилося це страшно: одразу після їх від’їзду Драгобрат, сусідній курорт посеред літа завалило снігом. Експедиція негайно попередила рятувальників, дітей і дорослих доставили додому. Але якщо б не вдалося повідомити, вони б точно загинули непідготовлені до опадів посеред гір.
Озеро Несамовите завдовжки 88, завширшки 45, глибину 1,5 м і формою дещо нагадує Антарктиду. Живиться атмосферними опадами, взимку замерзає. Місцина та завжди знаходилася на межі: колись європейських держав (прикордонні стовпчики стоять донині), а тепер між Закарпатською та Івано-Франківською областями.
Скептики, звісно, не вірять у легенди місцевих. А дарма. Адже саме тут, за переказами, “народжується град та збираються душі грішників”. Не випадково окультні наміри Адольфа Гітлера позначали на карті. Серед запланованих для втілення кривавого плану міст ця точка у Карпатах також була позначена.
Як відомо, фашисти збиралися виготовити кліматичну зброю, аби “вбивати без війни”, тому улюблене місце мольфарів та їх здібності були ласим шматком.
Та українські гори не такі прості, як здаються. Гітлер та його люди, на щастя, туди так і не дісталися. Кажуть, що той, хто насмілиться розгнівити володарів озера, обов’язково отримає в “подарунок” негоду.
Байка третя стверджує, що вночі довкола озера танцюють душі самогубців, які можуть затягнути на дно необачних, хто потрапить їм до рук. Єдине, що врятує від злих духів, – звук трембіти.
Як дістатися?
Насправді дістатися туди досить просто: з Ворохти прямувати в бік турбази “Заросляк”, на вході до заповідника реєструватися на КПП, платити збір, потім ще 8 км жахливої дороги до стоянки, яка є відправною точкою підйому.
Як не крути, а турист, який жодного разу не був у Карпатах, без професіоналів тут не витримає. Інколи буває так, що не розраховують запасів води, а до найближчого джерела – до 6-7 кілометрів. Тому не випробовуйте долю, коли все ж ризикнете, краще йти з інструктором.
Джерело: zakarpatpost.net